Jeigu susiduriate su problemomis naudodamiesi ku.lt sistema, kreipkitės el. pašto adresu nmisc.apc@ku.lt arba tel. (846)-398829
Praktikos vietą Lietuvos studentams padės susirasti naujas specialus tinklalapis
2014 September 19d.
Lietuvos studentams susirasti praktiką pažangiausiose Europos įmonėse, nevyriausybinėse ir tarptautinėse organizacijose bus lengviau. Šiuo tikslu specialiai sukurtas internetinis puslapis (www.partners4value.lt), kuriame Lietuvos universitetų studentai ir absolventai ras visą informaciją apie galimas praktikos vietas tarptautinėse organizacijose, užsienio ir Lietuvos įmonėse.

„Tarptautinės praktikos iniciatyva užtikrins ne tik kokybiškų praktikos vietų pasiūlą, bet ir leis stebėti ir kontroliuoti praktikos eigą bei vėlesnį įsidarbinimą. Užsienio kompanijoms ir tarptautinėms organizacijoms ši praktikų programa yra išskirtinė ir patraukli, nes veikia 5 universitetams atstovaujančio „vieno kanalo“ principu ir užtikrina studentų atranką“, – sakė tarptautines praktikas organizuojančio konsorciumo „Patirties partneriai“ (angl. Partners 4 Value) koordinatorė Rūta Svarinskaitė.

„Patirties partneriai“ užtikrins pagrindinių Lietuvos universitetų studentams ir absolventams galimybes atlikti praktiką daugiau nei 100 tarptautinių partnerių tinkle, tarp jų ir tarpvyriausybinėse organizacijose, tokiose kaip UNWTO, UNICRI, IOM, OTIF, UNIDROIT, UNSSC, UNHCR, NATO, OSCE, ir užsienio įmonėse, kurios siūlo konkrečias praktikos vietas motyvacijos nestokojantiems Lietuvos studentams.

Puslapyje sudaryta galimybė bet kuriai Lietuvos ar užsienio įmonei ir organizacijai pasiūlyti kokybišką praktikos vietą penkių pagrindinių „Patirties partnerių“ konsorciume dalyvaujančių Lietuvos universitetų studentams.

Šio portalo atsiradimas prisidės prie kokybiškas praktikos vietas siūlančių Lietuvos įmonių tinklo kūrimo.

Daugiau informacijos:
Rūta Svarinskaitė, „Patirties partneriai“ koordinatorė
www.partners4value.lt
Mob. tel. +370 612 91367
El. p. ruta.svarinskaite@lpk.lt

 

Apie „Patirties partnerius“

„Patirties partneriai“ (angl. Partners 4 Value) – pirmasis konsorciumas Lietuvoje tarp verslo ir universitetų, turintis „Erasmus+“ programos mobilumo konsorciumo akreditaciją ir dotaciją mobilumo veikloms vykdyti. „Patirties partnerių“ tikslas yra sudaryti didesnes praktinio mokymosi galimybes studentams ir universitetų darbuotojams per verslo ir universitetų bendradarbiavimą, didinti absolventų konkurencingumą tiek Lietuvos, tiek ir tarptautinėje darbo rinkoje, skatinti verslumo potencialą ir užtikrinti Lietuvos piliečių efektyvesnį įsidarbinimą ES institucijose, tarptautinėse ir regioninėse organizacijose bei tarptautinio verslo struktūrose. „Patirties partnerių“ konsorciume bendrai dirba Lietuvos pramonininkų konfederacija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas.

Ši veikla buvo finansuota iš „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

„Patirties partneriai“ (angl. Partners 4 Value) – pirmasis konsorciumas Lietuvoje tarp verslo ir universitetų, turintis „Erasmus+“ programos mobilumo konsorciumo akreditaciją ir dotaciją mobilumo veikloms vykdyti. „Patirties partnerių“ tikslas yra sudaryti didesnes praktinio mokymosi galimybes studentams ir universitetų darbuotojams per verslo ir universitetų bendradarbiavimą, didinti absolventų konkurencingumą tiek Lietuvos, tiek ir tarptautinėje darbo rinkoje, skatinti verslumo potencialą ir užtikrinti Lietuvos piliečių efektyvesnį įsidarbinimą ES institucijose, tarptautinėse ir regioninėse organizacijose bei tarptautinio verslo struktūrose. „Patirties partnerių“ konsorciume bendrai dirba Lietuvos pramonininkų konfederacija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas. Ši veikla buvo finansuota iš Erasmus+ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.


Prasidėjo paraiškų priėmimas socialinei stipendijai gauti rudens semestrą
2014 September 15d.

Nuo š. m. rugsėjo 15 dienos priimami studentų, norinčių gauti socialinę stipendiją rudens semestro metu, elektroniniai prašymai. Paraiškas Valstybinio studijų fondo svetainėje www.vsf.lt  bus galima pateikti iki spalio 10 dienos.

Kriterijai socialinei stipendijai gauti nesikeičia. Jos skiriamos studentams, gaunantiems socialinę pašalpą, turintiems 45 proc. ar mažesnį darbingumo lygį arba tiems, kuriems dar nesukako 26 metai ir jų abu tėvai yra mirę arba jiems iki pilnametystės buvo nustatyta globa (rūpyba).

Daug duomenų apie studentus Fondas gauna iš kitų institucijų informacinių sistemų, tačiau kai kuriems reikės pateikti ir dokumentus. „Prašome paraiškas pildančius studentus sekti informacinės sistemos jiems pateikiamus pranešimus. Gavę nurodymą, jie turėtų neužmiršti iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui pristatyti reikalingus dokumentus“ – sakė  V. Vigėlienė.

Šiuo metu socialinės stipendijos dydis – 390 Lt per mėnesį. Stipendija studentams yra skiriama vienam studijų semestrui ir mokama kiekvieną mėnesį iki to semestro pabaigos. Studentai, kuriems socialinė stipendija buvo paskirta praėjusį semestrą, jei nepasikeitė socialinės aplinkybės, turėtų neužmiršti pateikti naują prašymą, nes negavus paraiškos stipendijos mokėjimas nėra pratęsiamas.

Sistema bus uždaroma spalio 10 d. vidurnaktį. Iki šio termino nepateikusieji paraiškų ar nepristatę Fondui reikiamų dokumentų, nesureagavę į Fondo atsiųstas žinutes ir laiku neištaisę nurodytų trūkumų, nebus įtraukti į sąrašus ir socialinės stipendijos gauti negalės.

Daugiau informacijos:
http://www.vsf.lt/
VSF Stipendijų ir finansinės paramos skyrius tel. (8 5) 264 7153


Ūkio ministerija kviečia studentus atlikti praktiką Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijoje
2014 September 8d.

Ūkio ministerija kviečia didžiausių Lietuvos universitetų studentus pasinaudoti galimybe atlikti praktiką Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijoje (PTO). Paraiškų laukiama iki š. m. rugsėjo 12 d. Pretenduoti atlikti praktiką PTO gali Vilniaus, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Klaipėdos ir Vytauto Didžiojo universitetų studentai, studijuojantys turizmą, socialinius mokslus ar tarptautinius santykius ir absolventai, baigę studijas š. m. birželio mėn. Šie universitetai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį įgyvendinant iniciatyvą „Patirties partneriai“, kuria siekiama sujungti žinias ir patirtį skatinant kokybišką tarptautinę studentų praktiką ir taip didinti Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautiškumą. 2013 m.
pagal šią iniciatyvą praktiką PTO atliko 4 Lietuvos studentai.

Iniciatyva „Patirties partneriai“ buvo pradėta 2010 metais. Vėliau pagal Jungtinių Tautų vystymo programą Lietuvoje kartu su partneriais buvo vykdomas projektas sukurtas norinčių dalyvauti praktikos programoje aukštųjų mokyklų ir priimančiųjų tarptautinių organizacijų tinklas. Nuo 2013 m. iniciatyvą koordinuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Reikalavimai pretendentams

Prašymus dalyvauti praktikantų atrankoje studentai kviečiami siųsti projekto koordinatoriams el. pašto adresais lidija.bajaruniene@ukmin.lt ir ruta.svarinskaite@lpk.lt